• WorkFit

Sağlıklı yaşam motivasyonunu sağlamak ve kaybetmemek. İşte bütün mesele bu.

Güncelleme tarihi: 7 Ara 2017

Sağlıklı yaşamak öncelikle sağlıklı hissetmektir.

Bunun için ihtiyacımız olan şey ruh, beden ve zihin sağlığımızı dengede tutacak bir yaşam döngüsü. İş arkadaşlarımızla kuracağımız ilişkiler, tükettiğimiz gıdalar, uyku kalitemizden sosyal yaşantımızdaki dengeye kadar olan unsurlar bizim aslında ne kadar sağlıklı olduğumuzun bir göstergesi.

Eğer sağlıklı yaşamı sadece yediğimiz brokoliye bağlarsak canımız browni istediğinde ve yediğinizde hissettiğiniz suçluluk duygusu yine kaçınılmaz olacak. Ya da her kilo artışında kendimizi biraz daha sert eleştirmeye devam edeceğiz. Halbuki, gerçek sağlık kriterleri çok daha farklı.

İşe öncelikle “sağlıklı bir birey” deyince zihnimizde ne oluştuğunu düşünerek başlarsak sorunun kaynağına da da ha kolay ulaşırız.


Hemen incecik ya da kaslı bir vücut mu geldi gözünüze ve ya elinde bir şişe suyu içmeye çalışan biri yoksa sadece gülümseyen pozitif bir yüz mü? Sağlıklı yaşam motivasyonunu tartıya bağladığınız zaman stres kaçınılmaz. Oysa ki yaşam enerjisini ne kadar içimizde hissediyorsak aslında o kadar sağlıklıyız.


#saglik #saglikliyasam #ofisyasami #wellness

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör