• WorkFit

Ofiste hayat kurtaran 5 egzersiz

Harika bir işte çalışıyorsun, her gün işe gitmek seni çok heyecanlandırıyor, yaptıkların da çok tatmin ediyor.... ama aynı zamanda sağlığına zarar veriyor da olabilirsin.Ofis yaşamı, minimum hareket üzerine kurulu. Daha sen fark edemeden, kilo almana sebep olan bu sedanter yaşam, beraberinde vücut ağrılarını da getiriyor. En çok görüleni ise sırt ağrısı.


Sırt ağrısını minimuma indirmek ise biraz egzersiz be bu 5 küçük tüyoyla çok kolay:

1. Üst kollarınız omurganıza paralel olacak şekilde masanıza olabildiğince rahat bir şekilde oturun. Kolların 90 derecelik duruşunun bozulmamasına özen gösterin.


2. Bacakların rahat hareket etmesi çok önemli. Bu rahatlığı sağlamak için sandalye ve/veya masanızın yukarı aşağı hareket ettiğinden emin olun, ve bu özelliği kullanın.


3. Sandalyede kaykılmayın ve gereğinden fazla dik oturmaya çalışmayın. Sandalyenize takacağınız bir sırtlık, hem belinizin doğal oyuğunu koruyacak hem de sizin gereksiz kaykılarak omurganıza fazla yük bindirmenizi engeller.


4. Bakışlar bilgisayar ekranınızın merkezini hedef almalıdır. Dik baktığınızda bakışlarınız bilgisayarınızın üzerine veya altına geliyorsa mutlaka koltuk yüksekliğinizi ayarlayın.


5. Ofis koltuğunuzun kolluklarını, omuzlarınızı hafifçe kaldırmasını sağlayacak şekilde ayarlayın. Ofis koltuğunuza bir kol dayanağının kullanılması, üst omurga ve omuzlardaki gerginliği azaltır.

64 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör