• WorkFit

Hareket etmek - Yaratıcı düşünce ilişkisi

Güncelleme tarihi: 7 Ara 2017

Spor yaptığınız zaman vücudunuz mutluluk hormonu salgılar, kaslarınız esneklik kazanır, kilo verir, kendinizi hafiflemiş hissedersiniz. Ter atarsınız ve birikmiş olan enerjinizle birlikte tüm toksinler vücudunuzdan uzaklaşır. Spor yapmak sağlıklı hayatın ve fit bir görünümün vazgeçilmezi olmakla birlikte, genel hayatımız için çok daha fazlasıdır.


Yeni bir karar almak ve hayatınızı değiştirmek için spor yapın, bedeninizle birlikte bakış açınızın da değiştiğini göreceksiniz. Eğlenmek, hayattan keyif almak, zihni dinlendirip yaratıcı beyninizi harekete geçirmek, insanlarla sağlıklı iletişime geçmek için ayağa kalkın ve biraz yürüyüş yapın.


Neredeyse gezgin Yunan filozofların zamanından bu yana, birçok yazar yürümek, düşünmek ve yazmak arasında derin ve sezgiyle anlaşılabilen bir bağlantı keşfetti. Henry David Thoreau, günlüğüne “Yaşamak için ayağa kalkmadıysan, yazmak için oturmak ne kadar beyhude!” diye yazmıştı. Belki de yürümek, düşünmek ve yazmak arasındaki en esaslı bağlantı bir gezintinin sonunda, masanın başında kendini ele veriyor.


Gözlemlerimiz ve yaptığımız çalışmalar neticesinde ulaştığımız sonuç şudur ki; insanların daha kaliteli yaşamaları için fiziksel aktiviteye, doğru beslenme bilincine ve motivasyona ihtiyaçları var. Herkes her konuda fikir sahibi olabilir ancak hareketsiz yaşam ve motivasyon eksikliği yaratıcılığımızı öldürürken bir yandan da karar alma mekanizmalarını yavaşlatıyor. Giderek daha az hareket eden ve daha yavaş düşünen insanlara dönüşüyoruz.


İnsanı ayakta tutan şey iskelet sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır. Albert Einstein

#saglikliyasam #denge

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör